Віце-прем’єр-міністр Іван Васюник висловив переконання, що засідання Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій повинні стати не місцем надання чергових малоефективних доручень, але своєрідним “майданчиком”, де будуть ухвалюватись політичні рішення для розв’язання складних питань державно-церковних відносин.

Як повідомив Інститут релігійної свободи, про це урядовець заявив на черговому засіданні Комісії, яке відбулось 26 листопада у Будинку Уряду.

У ході зустрічі представники конфесій, що входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, та майже усіх міністерств і інших центральних органів виконавчої влади звернули увагу на брак морального виховання молоді у сучасних умовах. Зокрема Комісія розглянула стан викладання в Україні курсів духовно-морального спрямування.

Відео дня

Звертаючись до учасників засідання, Віце-прем’єр Іван Васюник наголосив: “Я принципово тримаюся позиції, що і Віце-прем’єр-міністр, і Комісія, і Держкомнацрелігій мають відійти від бюрократичної практики та налаштуватись на кропітку роботу, розуміючи, що питання державно-конфесійних відносин є непрості та для їх вирішення потребують толерантності і певного часу”.

Крім цього, Іван Васюник прокоментував нарікання деяких оглядачів на діяльність Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (НЕК). Він зауважив, що НЕК здійснює свою діяльність у межах чинного законодавства, захищаючи моральні засади суспільства. В тому числі запобігаючи поширенню в Україні творів, зокрема кіномистецтва, що пропагують культ жорстокості та несуть цілком реальну загрозу не тільки спричинення глибокої психічно-емоційної шкоди свідомості дітей та молоді, але й деградації суспільства в цілому.

“Найближчим часом у співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій нам необхідно провести громадські слухання з приводу проблеми пропагування жорстокості, насильства та аморальності у кінотеатрах та на телебаченні”, – наголосив Віце-прем’єр-міністр Іван Васюник.

За словами урядовця, розгляд цієї проблеми має вийти за рамки персональних звинувачень на адресу НЕК та набути рівня суспільної дискусії з приводу ціннісних орієнтирів, на яких в Україні мають виховуватись діти, підлітки та молодь. Іван Васюник закликав Церкви та свідомих віруючих публічно висловити у цьому питанні свою позицію та долучитися до формування в державі високоморальної нації.

*** Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій утворена Кабінетом Міністрів 25 червня 2008 року як постійно діючий консультативно-дорадчий орган. Таке рішення Уряд ухвалив після першої зустрічі Прем`єр-міністра Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 11 квітня 2008 року. Положення про Комісію та її склад затверджено постановою Кабміну від 30 жовтня 2008 року.