У Києві відбулося чергове засідання Ради з питань душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, в ході якого представники конфесій обговорили питання функціонування храмів та каплиць на території військових частин Збройних Сил України. Під час засідання неодноразово наголошувалося, що співпраця військових з Церквою розвивається та має позитивні наслідки. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

На базі багатьох армійських підрозділів діють храми. Зусиллями духовників кількість таких частин постійно зростає, і військовослужбовці можуть задовольняти свої релігійні потреби – молитися, причащатися, сповідатися.

“У кожній військовій частині має бути церковна громада, у війську має лунати проповідь, адже в ній завжди була сила Правди, яка спонукає до патріотизму, подвигу і до відповідального ставлення до службових обов’язків”, – зазначив голова Ради, керівник Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин.

Відео дня

За словами секретаря Ради, референту Відділу УГКЦ у справах душпастирства у силових структурах України о. Любомира Яворського: “Засідання було дуже важливим. Ми вирішили не повертатися у минуле – в тих храмах та каплицях, які є побудовані тою чи іншою конфесією, поки що будуть здійснюватися служіння так, як і було це дотепер – тою конфесією, яка займалася будівництвом або реставрацією храму чи каплиці. Але головною метою є спільна будова нових храмів або каплиць, в яких ми будемо почергово здійснювати служіння. Ми знаходимо консенсус – і це дуже позитивна тенденція”.

У свою чергу директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Ілля Тищенко подякував священикам за плідну роботу у сфері розвитку душпастирства у Збройних Силах України. За його словами ця співпраця позитивно впливає на загальну ситуацію у військах.

На засіданні Ради також обговорювалося питання про будівництво споруд, які з самого початку матимуть значення культових і знаходитимуться на території військових частин.

“Міністерство оборони є користувачем, а не власником землі, тому може виділяти землю тільки під будівництво житла та об’єктів соціальної сфери, а культові споруди до цього переліку, на жаль, не входять. І тому для вирішення цієї проблеми я пропоную всім учасникам Ради спільно розробити пропозиції щодо змін до законодавства і надати їх у встановленому порядку до розгляду”, – зауважила директор Департаменту будівництва Міноборони Тетяна Амосова.

У розгляді цього питання також взяв участь начальник управління з вирішення соціальних питань Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України Віталій Гриценко.

За інформацією Міноборони сьогодні на території військових частин, академій та військових містечок знаходиться 48 культових споруд, в який здійснюються Богослужіння. При цьому всі вони відновлені і переобладнані за участю військовослужбовців, меценатів, громадськості та представників конфесій. Зазначені об’єкти не належать парафіям, а є державною власністю, знаходяться у сфері управління Міноборони і можуть використовуватись представниками різних конфесій.

Нагадаємо, що порядок використання цих культових споруд визначено Директивою Міністра оборони України про впорядкування питань задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України №Д-25 від 21 квітня 2006 року.

На наступному засіданні Ради, яке відбудеться 21 січня 2010 року, буде розглядатись єдина Концепція душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України.