Розглянуто питання функціонування храмів на території військових частин

00:59, 24 листопада 2009
Держава
9 0

Рада з питань душпастирської опіки при Міноборони

У Києві відбулося чергове засідання Ради з питань душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, в ході якого представники конфесій обговорили питання функціонування храмів та каплиць на території військових частин Збройних Сил України. Під час засідання неодноразово наголошувалося, що співпраця військових з Церквою розвивається та має позитивні наслідки. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

На базі багатьох армійських підрозділів діють храми. Зусиллями духовників кількість таких частин постійно зростає, і військовослужбовці можуть задовольняти свої релігійні потреби – молитися, причащатися, сповідатися.

“У кожній військовій частині має бути церковна громада, у війську має лунати проповідь, адже в ній завжди була сила Правди, яка спонукає до патріотизму, подвигу і до відповідального ставлення до службових обов’язків”, – зазначив голова Ради, керівник Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин.

За словами секретаря Ради, референту Відділу УГКЦ у справах душпастирства у силових структурах України о. Любомира Яворського: “Засідання було дуже важливим. Ми вирішили не повертатися у минуле – в тих храмах та каплицях, які є побудовані тою чи іншою конфесією, поки що будуть здійснюватися служіння так, як і було це дотепер – тою конфесією, яка займалася будівництвом або реставрацією храму чи каплиці. Але головною метою є спільна будова нових храмів або каплиць, в яких ми будемо почергово здійснювати служіння. Ми знаходимо консенсус – і це дуже позитивна тенденція”.

У свою чергу директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Ілля Тищенко подякував священикам за плідну роботу у сфері розвитку душпастирства у Збройних Силах України. За його словами ця співпраця позитивно впливає на загальну ситуацію у військах.

На засіданні Ради також обговорювалося питання про будівництво споруд, які з самого початку матимуть значення культових і знаходитимуться на території військових частин.

“Міністерство оборони є користувачем, а не власником землі, тому може виділяти землю тільки під будівництво житла та об’єктів соціальної сфери, а культові споруди до цього переліку, на жаль, не входять. І тому для вирішення цієї проблеми я пропоную всім учасникам Ради спільно розробити пропозиції щодо змін до законодавства і надати їх у встановленому порядку до розгляду”, – зауважила директор Департаменту будівництва Міноборони Тетяна Амосова.

У розгляді цього питання також взяв участь начальник управління з вирішення соціальних питань Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України Віталій Гриценко.

За інформацією Міноборони сьогодні на території військових частин, академій та військових містечок знаходиться 48 культових споруд, в який здійснюються Богослужіння. При цьому всі вони відновлені і переобладнані за участю військовослужбовців, меценатів, громадськості та представників конфесій. Зазначені об’єкти не належать парафіям, а є державною власністю, знаходяться у сфері управління Міноборони і можуть використовуватись представниками різних конфесій.

Нагадаємо, що порядок використання цих культових споруд визначено Директивою Міністра оборони України про впорядкування питань задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України №Д-25 від 21 квітня 2006 року.

На наступному засіданні Ради, яке відбудеться 21 січня 2010 року, буде розглядатись єдина Концепція душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter