Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулась 28 жовтня у Митрополичому будинку комплексу Софія Київська. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Предстоятелі українських конфесій звернули увагу глави держави на низку питань державно-конфесійного та суспільного характеру, для вирішення яких необхідно консолідувати зусилля влади та громадськості у найближчий час.

Зокрема, під час зустрічі йшла мова про необхідність більшого утвердження моральності у суспільстві та про подальший розвиток духовної та суспільно-важливої діяльності Церков і релігійних організацій

Відео дня

У своєму вступному слові Президент Віктор Ющенко заявив, що вітає початок процесу діалогу щодо подолання розділення українського православ’я.  Він висловив переконання, що досягнення духовної єдності у православ’ї фактично означає подання сигналу для суспільства щодо його консолідації.

Глава держави також закликав українське духовенство не втягуватися у виборчий процес та не допускати політизації Церков під час президентської виборчої кампанії. Він наголосив, що в Україні мають відбутися чесні та демократичні вибори.

Під час зустрічі головуючий у Раді єпископ Маркіян Трофим’як передав В.Ющенку спільне звернення членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, в якому порушені найбільш важливі питання гармонізації відносин Держави та Церкви, як суспільних інститутів.

У своєму зверненні духовні лідери країни звернули увагу глави держави “на все більш актуальну проблему браку моральності в українському суспільстві”. При цьому, на їх думку, наявна ситуація “без невідкладних спільних заходів нормативного та духовно-просвітницького характеру може призвести до вкрай сумних наслідків у суспільстві, зокрема у підростаючому поколінні”.

На переконання членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій: “Держава має законодавчо захистити українських громадян від пропаганди слабоалкогольних напоїв, насильства, жорстокості, безвідповідального ставлення до родини, розпусного та споживацького способу життя, чим на сьогодні переповнене вітчизняне телебачення та радіомовлення, рекламні заходи та медіа-ринок”. У зв`язку з цим, глави конфесій запропонували Президенту України створити більше можливостей для трансляції духовно-просвітницьких та морально-виховних передач на всеукраїнських та регіональних державних і комунальних теле- та радіоканалах, в тому числі за участі релігійних діячів.

Учасники зустрічі також обговорили питання повернення колишнього культового майна, що було експропрійоване тоталітарним режимом, їх історичним власникам згідно зобов’язань України перед Радою Європи. Були згадані непоодинокі факти приватизації та спроб продажу окремих споруд культового призначення на рівні місцевого самоврядування, зокрема у Києві, що підтвердили актуальність ініціативи про введення відповідного законодавчого мораторію.

Як повідомляв ІРС, до цього остання зустріч робочого характеру Президента Віктора Ющенка та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулась 3 березня 2006 року, напередодні чергових парламентських виборів в Україні.