Комітет ВР розгляне законопроект про проведення мирних заходів

12:53, 09 вересня 2009
Держава
0 0

Щодо релігійних зібрань

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 7 вересня 2009 року надав відповідь на звернення громадської організації Інститут релігійної свободи (ІРС) з приводу необхідності доопрацювання законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів».

У листі було відзначено, що пропозиції ІРС щодо розширення сфери дії закону також і на публічні релігійні обряди і церемонії будуть уважно розглянуті під час розгляду цього питання в комітеті.

“У разі отримання позитивної оцінки з боку народних депутатів України - членів комітету, ваші пропозиції можуть бути враховані при підготовці законопроекту до розгляду у другому читанні Верховною Радою України”, - зазначив голова комітету Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ у листі до ІРС.

Коментуючи отриману відповідь, виконавчий директор «Інституту релігійної свободи» Максим ВАСІН заявив: “Окрім оформлених належним чином пропозицій до тексту законопроекту наш Інститут готовий аргументувати необхідність пропонованих змін, в тому числі на відповідному засіданні Комітету”. Він позитивно оцінив той факт, що керівництво Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин звернуло увагу на пропозиції громадськості, та висловив надію на їх підтримку іншими членами комітету.

У липні 2009 року ІРС надіслав до профільного Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин конкретні пропозиції до проекту Закону України «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Суть зауважень полягала у необхідності усунути у законопроекті дискримінацію віруючих шляхом розширення сфери дії закону на релігійні обряди і церемонії у випадках, передбачених Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

http://www.irs.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=383%3A1&catid=34%3Aua&Itemid=61〈=uk

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter