Голова Державного комітету у справах національностей та релігій відзначив, що в Україні відсутні системні порушення релігійної свободи. Більш того, нова законодавча база в сфері свободи віросповідання, яка розробляється Комітетом, закладає основу для партнерської моделі державно-конфесійних відносин в Україні. Про це Юрій Решетніков розповів журналістам 27 серпня 2009 року на прес-конференції в УКРІНФОРМ, присвяченій звіту за 100 днів його роботи на посаді голови Держкомнацрелігій, повідомляєІнститут релігійної свободи.

Розповідаючи про досягнення у сфері гармонізації державно-конфесійних відносин за останній період, Юрій Решетніков відзначив зусилля Комітету в сприянні зустрічі Прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулась 13 липня цього року. Також, на його думку, важливою є подальша реалізація з боку Держкомнацрелігій та інших відомств урядового доручення, виданого за результатами цієї зустрічі.

Як повідомляв ІРС, у цьому документі відображені найбільш актуальні питання, пов’язані з забезпеченням умов для належного духовного і соціального служіння Церков і релігійних організацій.

Відео дня

Голова Держкомнацрелігій поінформував, що нова редакція Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» знаходиться на фінальному етапі узгодження з усіма міністерствами та відомствами. Після цього законопроект буде представлений для громадського обговорення на веб-сайті Комітету.

На запитання ІРС щодо актуальних проблем, над якими Держкомнацрелігій працюватиме в найближчий час, Юрій Решетніков відповів, що особливої уваги потребує питання міжправославного діалогу. Він підтримав заклик Президента України до українського православного духовенства відносно необхідності початку міжконфесійного діалогу для пошуку шляхів єдності та порозуміння.