Уряд уточнив склад міжвідомчої Комісії з питань релігійних організацій / irs.in.ua

Склад Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій знов змінено – вже втретє за останні 3 роки, однак за цей час засідання Комісії жодного разу не скликалися.

Додаткові зміни передбачені Постановою Кабміну України від 25 січня 2018 року № 29, повідомляє Інституту релігійної свободи.

Зокрема,  позицію “Заступник Міністра юстиції” замінено позицією “Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації”, позицію “Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — керівник апарату” замінено позицією “Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі”, позицію “Заступник Голови Фонду державного майна” замінено позицією “Перший заступник Голови Фонду державного майна”.

Відео дня

Як зазначається на Урядовому порталі, прийняття постанови дозволить актуалізувати посадовий склад Комісії та забезпечить більш дієвий та оперативний режим опрацювання питань, віднесених до її компетенції.

Останнього разу склад Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій коригувався у червні 2017 року. Перед цим, у березні 2015 року, новопризначений Уряд оновив керівництво і склад цієї Комісії, проте так і не скликав жодного її засідання.

Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій була створена у 2008 році як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України. Однак останнє її засідання відбулося ще за часів попередньої влади у 2012 році, а перед цим ще три роки засідання не скликалися.

Як повідомляв ІРС, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій під час зустрічі з Прем’єр-міністром знову нагадали Уряду про важливість відновлення діяльності цієї Комісії.