Кабінет Міністрів України прийняв рішення про надання культових споруд – визначних пам’яток архітектури у щоденне використання релігійним організаціям:  Успенського Собору Києво-Печерської Лаври – Українській Православній Церкві та

Михайлівського Собору – Українській Православній Церкві Київського Патріархату, йдеться на сайті Інституту релігійної свободи (ІРС).

Як повідомляє ІРС, відповідні зміни було внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 року №1005 «Про використання культових споруд – визначних пам`яток архітектури, які не підлягають передачі у постійне користування релігійним організаціям». Дане питання було порушено перед Урядом у звернені народних депутатів України, представників партії Християнсько-Демократичний Союз Володимира СТРЕТОВИЧА та Володимира МАРУЩЕНКА.

Додамо, що згідно зі старою редакцією постанови, богослужіння в Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври та в Михайлівському Соборі мали відбуватися тільки  «в дні двонадесятих, великих церковних свят, особливого поминання померлих, ювілейних і пам`ятних дат, а також визначних державних та церковних подій».

Цього дня Уряд також ухвалив розпорядження №619-р про передачу приміщення колишньої семінарійної каплиці і допоміжних приміщень колишньої семінарії Римсько-католицької церкви, розташованої у м.Львові по вул.Винниченка, 30, у власність Львівської митрополії Римсько-католицької церкви.

Нагадаємо, що у квітні цього року Кабінет Міністрів України вже вносив зміни до зазначеної постанови, якими дозволив патріархії Української Автокефальної Православної Церкви використовувати Андріївську церкву Національного заповідника «Софія Київська» для проведення щоденних богослужінь.

 

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram