Правоохоронні органи розслідують порушення прав віруючих під час Всеукраїнського хресного ходу 2016 року

10:41, 13 листопада 2017
Держава
351 0
Фото: rbc.ua

Правоохоронні органи 9 листопада відкрили кримінальні провадження за фактами порушень прав віруючих Української Православної Церкви під час Всеукраїнського хресного ходу, який відбувся в липні 2016 року.

Відповідні заяви правоохоронцям були подані НВО «Громадський правозахист», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Необхідність звернень у зв’язку з подіями 2016 року постала через відсутність заяв віруючих з даного питання, прийнятих у виробництво правоохоронними органами, – зазначають правозахисники. – З огляду на те, що риторика ненависті за релігійною ознакою є суспільно небезпечним явищем, – нами направлені офіційні заяви в правоохоронні органи з тим, щоб надати державній системі привід почати офіційне розслідування».

Як неодноразово повідомляли ЗМІ – під час проходження Хресного ходу в м. Бориспіль віруючі УПЦ були заблоковані агресивно налаштованими особами, які вигукували на адресу віруючих образи, кидали в них різні предмети. Ці дії супроводжувалися погрозами на адресу учасників ходи.

«Громадський правозахист» зазначає, що такі агресивні дії противників хресного ходу відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України має кваліфікуватися як злочин. Юристи також відзначають, що розслідування буде контролюватися в рамках міжнародної моніторингової процедури.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter