Заступнику Генсекретаря Ради Європи розповіли про церковно-державні відносини в Україні

14:45, 08 листопада 2017
Держава
2799 1
Фото: news.church.ua

У вівторок, 7 листопада, відбулась зустріч Голови Представництва УПЦ при міжнародних організаціях єпископа Баришівського Віктора із заступником Генерального секретаря Ради Європи Габріеллою Баттаіні-Драгоні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

В ході зустрічі були обговорені питання стану церковно-державних відносин в Україні. Зокрема, заступник Генерального секретаря РЄ була поінформована про останні випадки порушень прав віруючих УПЦ в м. Коломия, с. Грибовиця та с. Старий Гвіздець, а також про захоплені або заблоковані правопорушниками храми в інших населених пунктах Західної України.

Особливу увагу в розмові було приділено законодавчим ініціативам, направленим на дискримінацію Української Православної Церкви, незважаючи на невідповідність нормам міжнародного права.

Єпископ Віктор охарактеризував ситуацію щодо міжконфесійних та державно-церковних відносин в Україні як напружену та таку, що потребує уваги міжнародних організацій, які ставлять перед собою завдання захисту прав людини та забезпечення верховенства права і законності.

Представник УПЦ при міжнародних організаціях звернув увагу на необхідність віднайдення превентивних можливостей для припинення порушень прав віруючих, а також реалізації гуманітарних проектів надання допомоги біженцям та тимчасово переміщеним особам.

Заступник Генерального секретаря Ради Європи пані Габріелла Баттаіні-Драгоні прийняла до розгляду та уважного вивчення всі надані їй документи та матеріали, що підтверджують факти порушень прав віруючих УПЦ.

Габріелла Баттаіні-Драгоні до свого обрання заступником Генерального секретаря Ради Європи займала посаду Генерального директора із програм ЄС та очолювала директорат із питань освіти, культурної спадщини, молоді та спорту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter