Глава уряду призначив радника з питань релігії

21:44, 07 листопада 2017
Держава
4644 0
Фото зі сторінки у Фейсбук

Голова правління громадської організації “Інститут релігійної свободи” Олександр Заєць став позаштатним радником прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Про це Володимир Гройсман написав на своїй сторінці у Facebook.

"Дуже важливо мати постійний ефективний діалог між Урядом та релігійною спільнотою. І саме з метою налагодження такого діалогу влітку під час зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій звернувся з пропозицією внести кандидатуру позаштатного радника прем'єр-міністра України.

І от сьогодні я радо представляю вам Олександра Зайця, голову правління громадської організації "Інститут релігійної свободи", могопозаштатного радника. Впевнений, що наші стосунки з релігійною спільнотою стануть ще більш гармонійними та ефективними”, - зазначив він.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, Заєць Олександр Васильович народився 16 лютого 1968 року. Має вищу юридичну та богословську освіту. Питаннями свободи віросповідання та державно-церковних відносин розпочав займатися з середини 1990-х років. У 2001 році разом із групою однодумців заснував громадську організацію «Інститут релігійної свободи», яку очолює до цього часу.

Працював у складі Робочої групи з питань свободи віросповідання при Секретаріаті Президента України та у складі Експертної групи з питань свободи совісті Національної ради з питань культури і духовності при  Президенті України.

Пізніше працював у складі урядової Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій та Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, Експертної ради з питань свободи совісті при Державному комітеті України у справах національностей та релігій, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. У 2015-2016 роках очолював Громадську раду при МЗС України з питань співпраці з релігійними організаціями.

Є співавтором низки законодавчих ініціатив з питань свободи совісті та забезпечення діяльності релігійних організацій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter