Депутати Європарламенту та Рада Церков обговорили значення релігії в суспільстві

12:01, 22 вересня 2017
Держава
72 0
Фото: irs.in.ua

Конференція на тему «Роль релігії в європейській інтеграції – з перспективи України та Європейського Союзу» відбулася в Києві за участі депутатів Європарламенту та членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Обговорення відбулося 18-19 вересня у приміщенні МЗС України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Іноземні гості представляли групу Європейської народної партії (EPP) в Європейському Парламенті. Їх візит до Києва став відповіддю на діалогову ініціативу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, делегація якої відвідала європейські інституції у Страсбурзі у травні цього року.

На адресу конференції надіслав вітання Президент України, яке зачитав заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко. Також вітання надіслали перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, співголова Комітету парламентської асоціації Україна–ЄС депутат Європарламенту Даріуш Росаті. Від імені Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій присутніх привітав Головуючий шейх Ахмед Тамім, голова Духовного управління мусульман України.

В дискусії взяли участь і українські парламентарі – Микола Княжицький, Павло Унурян, Іван Крулько, Олег Березюк, Віктор Єленський, експерти громадських організацій – керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера Габріеле Бауманн та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, а також Генеральний секретар Конференції Європейських Церков Хейккі Хуттенен та Генеральний секретар Комісії католицьких єпископатів Європейського Співтовариства (COMECE) Олівер Рок’юіллон.

Учасники конференції розмірковували про суть європейських цінностей і засадничих принципів, про роль релігії в суспільному житті, про духовне і соціальне служіння українських церков мігрантам, про важливість забезпечення свободи релігії та вираження поглядів у процесі протидії дискримінації, про важливість захисту сім’ї та шлюбу як основи суспільства, тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter