На нараді ОБСЄ єпископ УПЦ розповів про порушення прав віруючих

18:05, 15 вересня 2017
Держава
63 0
Фото: news.church.ua

Голова Представництва УПЦ при міжнародних організаціях єпископ Віктор (Коцаба) на нараді ОБСЄ з питань протидії дискримінації у Варшаві (Human Dimention Meeting 2017) виступив 14 вересня із заявою про порушення прав віруючих та релігійних організацій УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

2

У заяві зазначається, що у 2015-2017 роках відбулись численні випадки порушень прав віруючих Української Православної Церкви, у тому числі захоплення храмів, побиття людей, підпали та руйнування церковного майна. Навіть у резонансних справах, де порушення віруючих є очевидними та не викликають сумнівів, правоохоронні органи не здійснили ефективних заходів для відновлення прав віруючих. До таких справ, зокрема, відноситься побиття людей в с. КатеринівкаТернопільської області, протистояння в с. Птича Рівненської області, що триває, а також наявність більш ніж 30 кримінальних проваджень, що відкриті за заявами віруючих УПЦ.

Події навколо храму Української Православної Церкви в Коломиї, де відбуваються спроби захопити храм УПЦ, та порушення прав релігійної громади УПЦ у Миколаєві також були предметом обговорення на нараді ОБСЄ.

3

Єпископ Віктор особливо підкреслив дискримінаційний характер законопроектів 4128, 4511, 5309, які не зважаючи на негативні висновки науково-експертного управління Верховної Ради України, акції протесту віруючих УПЦ, а також численні критичні оцінки представників Автокефальних Православних Церков були знов винесені на розгляд Верховної Ради України.

Голова Представництва УПЦ також наголосив, що оцінюючи ситуацію церковно-державних відносин не можна стверджувати, що в Україні забезпечується верховенство права та від імені Української Православної Церкви звернувся із закликом до ОБСЄ, держав-учасників наради та держави Україна прийняти заходи задля припинення правопорушень прав православних віруючих громадян.

Порушення прав віруючих УПЦ протягом 2015-2017 років набули широкого розголосу на міжнародному рівні, про що свідчать також заяви міжнародних правозахисних організацій, які лунали на нараді ОБСЄ на підтримку Української Православної Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter