Фото: news.church.ua

Засідання постійно діючого круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин» відбулось 24 травня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

До роботи у форумі були запрошені представники церков та релігійних організацій України, експерти, народні депутати та громадські діячі. Тема засідання мала назву “Внутрішні та зовнішні виклики і загрози для України: роль і можливості Церкви в їх подоланні”.

2

У своїх доповідях представники різних конфесій засудили можливість прийняття антицерковних законопроектів, а також торкнулися теми одержавлення церкви і назвали неприпустимою політику, коли одну релігійну конфесію держава вивищує з-поміж інших.

Відео дня

З благословення Його Блаженства, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, від Української Православної Церкви на заході були присутні голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі ЗСУ та іншими військовими формуваннями України митрополит Августин, голова Синодального відділу із соціально-гуманітарних питань протоієрей Владислав Диханов та заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Коментуючи законопроект 4128 та його положення владика Августин порушив питання самоідентифікації приналежності до релігійної громади та силові захоплення храмів так званою «більшістю», коли решта людей залишаються просто на вулиці.

2

Також було приділено увагу законопроекту №4511, згідно якого пропонується наділити державні органи  правом здійснювати повний контроль над Церквою та призначенням Її ієрархів. Під час дискусії протоієрей Миколай Данилевич наголосив, що в Україні вже діють нормативні акти, які регулюють питання, прописані в даному проекті закону. Він нагадав про персональну відповідальність за будь-які дії, які суперечать чинному законодавству, при цьому підкреслив, що недопустимо «всю Церкву заганяти в “гетто”».

Протоієрей Владислав Диханов звернув увагу присутніх на те, що зараз важливішими є питання подолання наслідків військового конфлікту на Сході України та допомоги військовим та переселенцям.

«Я зустрічаюсь із живими людьми, з їх проблемами, і те, про що ви говорите тільки породжує проблеми, а не вирішує їх. Важливим є подолання наслідків військового конфлікту в Україні, і тільки за тим визначити реальне коло проблем, а не надумане, за яким тепер намагаються прикрити справжні політичні цілі”, – зазначив священик.

***Круглий стіл «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин» діє з червня 1996 року та є майданчиком співпраці релігійних організацій із державними органами України.