Фото glavred.info

Верховна Рада України ухвалила постанову ”Про проведення парламентських слухань «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність» 27 вересня. 

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 279 із 344 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Відео дня

У постанові зазначається, що слухання відбудуться 27 вересня 2016 року в залі пленарних засідань парламенту.

Постановою передбачено, що Кабінет міністрів до 20 вересня 2016 року має підготувати і подати до Верховної Ради інформаційно-аналітичні матеріали з питання парламентських слухань, тиражовані для народних депутатів, відповідні пропозиції до рекомендацій парламентських слухань та визначити доповідача із зазначеного питання.

Передбачається запросити для участі в парламентських слуханнях представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Українського інституту національної пам’яті, наукових установ, а також посольств Держави Ізраїль та Федеративної Республіки Німеччини.

В пояснювальній записці до постанови сказано, що у ході Другої світової війни (1939 – 1945 років) Бабин Яр став символом трагедії Українського народу, братською могилою представників багатьох національностей, які мешкали в Україні. 

«Адже під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках саме Бабин Яр був місцем масових розстрілів нацистами євреїв та циган, радянських військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, а також радянських підпільників, членів Організації українських націоналістів, душевнохворих, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших», - йдеться в записці. 

Зокрема, сказано, що «лише за два дні (29-30 вересня 1941 року) зондеркоманда 4а айнзатцгрупи С під керівництвом штандартенфюрера СС Пауля Блобеля за участі 45-го і 303-го батальйонів німецької поліції, розстріляли там майже 34 тисячі євреїв».

«Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися аж до звільнення Києва від окупації», - зазначається в документі.

При цьому нагадується, що у 1941-1943 роках тут було розстріляно 621 члена ОУН, серед них - відому поетесу Олену Телігу.

«Усього ж протягом двох років (1941-1943 роки) у Бабиному Яру тільки згідно з офіційними даними було розстріляно близько 100 тисяч», - констатують автори документа.