У Києві в жовтні 2017 урочисто відзначатимуть 500-річчя Реформації - Указ Президента

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації".

Підписання відбулося під час зустрічі з керівниками українських і міжнародних протестантських об'єднань, які зібралися в Києві на Другий Місіонерський форум Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів.

Глава держави зазначив, що Україна є багатоконфесійною країною і назвав "одним з великих досягнень українців створення Всеукраїнської ради церков", з якою влада активно співпрацює, забезпечуючи мир і згоду між різними конфесіями.

Відео дня

"Ми хочемо показати, що наші відносини між державою і церквою мають принципову відмінність від російських. Різницю можна побачити на прикладі Криму і Донбасу, куди на російських багнетах прийшов "русский мир". Весь світ бачить там тотальне порушення прав людини", - сказав президент.

Указом передбачено проведення у 2017 році тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових і просвітницьких заходів. Урочистий захід з нагоди 500-річчя Реформації відбудеться в Києві в жовтні 2017 року.

Початком Реформації в Європі прийнято вважати виступ Мартіна Лютера, коли він 31 жовтня 1517 року прибив до дверей Замкової церкви Віттенберга свої 95 тез. 

zn.ua