1

У Києво-Печерському заповіднику відкрилася виставка живопису, сакральних раритетів і предметів українського національної одягу – «Наріжний камінь».

Як повідомляє "УНІАН-Релігії", виставка присвячена 25-річчю Незалежності України, вона розкриває тему історичного розвитку українських земель з часів Гетьманщини до цього часу і підкреслює духовну єдність нашого народу.

«Експозиція виставки побудована навколо 12-ти полотен заслуженого художника України Юрія Нагулка і доповнена матеріалами з фондових зібрань нашого заповідника та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Ми хотіли показати найбільш важливі віхи нашої історії: від Гетьманщини - до сучасності, і залучити до вивчення нашої славної історії якомога більше людей», - розповів генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина.

Відео дня

Предмети українського національного вбрання проекту надав заповідник «Переяслав».

«Кращої колекції українського національного одягу, ніж в «Переяславі» в країні немає. Наші експонати, представлені на виставці, відображають культуру середньої Наддніпрянщини кінця XIX початку XX століття і відібрані спеціально, щоб показати суть української душі, яка екстраполювалась на одяг, прикраси та рушники», - додав генеральний директор заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич.

Художник Юрій Нагулко, чиї історичні полотна стали смисловою домінантою експозиції, підкреслив, що своїми роботами намагався творчо осмислити душу українського народу.

«Я глибокий оптиміст і знаю, що з нашою країною все буде добре і те, що ми переживемо сьогоднішні часи, я навіть не сумніваюся, адже ми вже пережили набагато більше. Коли пишеш історію країни, яка була розірвана на шматки різними імперіями і змогла зберегти свою мову, свою культуру і свій етнос, то розумієш, що всі ми один згуртований народ», - сказав художник.

Виставковий проект відвідали відомі українці. Один з них – перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

«Сьогодні ми ще раз переконуємося, яку величезну силу має духовність. Ця виставка збагачує нашу історію за допомогою мистецтва, яке має потужну силу, впливаючи на розум, душу і серце людини. Якщо б ми всі відчули потужну силу минулого, ми по-іншому б дивилися на будівництво України і докладали більше зусиль до її становлення», - сказав Леонід Кравчук.

Також оцінити експозицію прийшла доцент Міжнародного університету «Україна», кандидат історичних наук і відома модель Влада Литовченко.

«Виставка відображає різні етапи розвитку нашої країни і ті випробування, ті труднощі, виклики з якими вона стикалася протягом своєї історії. Будемо сподіватися, що з Божою допомогою і силами наших молитов в Україні буде мир, добробут, спокій і процвітання», - резюмувала Влада Литовченко.

Фондова збірка Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника представлена натільними хрестами, нагрудними і благословенними XVIII - XIX ст., іконами XVIII - поч. ХХ ст., Євангеліє напрестольным в срібному окладі з позолотою першої половини XVIII ст., фелоном сер. XVIII ст. та іншим.

Виставка працюватиме до 23 листопада щодня. Всі бажаючі зможуть оглянути експозицію безкоштовно з 09.00 до 18.00.