Фото УНИАН

Станом на 18 серпня цього року на обліку перебувають 1 млн 705 тис. 463 внутрішніх переселенці з Донбасу та Криму, повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України. 

Згідно з повідомленням, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, на обліку перебувають 1 380 414 сімей з Донбасу та Криму.

Понад 961 тис. сімей переселенців звернулися за державною грошовою допомогою, понад 889 тис. сімей отримали її. Загальна сума перерахованих переселенцям коштів із початку 2016 року становила 2,1 млрд грн.

Як повідомляв УНІАН, станом на 15 серпня поточного року на обліку в органах соцзахисту перебували 1 млн 714 тис. 388 внутрішніх переселенців із Донбасу та Криму, що на 11,4 тис. осіб менше, ніж станом на 8 серпня.

За підсумками перевірки в 2015 році СБУ на початку 2016 року передало Мінсоцполітики інформацію про більш ніж 450 тис. осіб, які зареєстровані як тимчасові переселенці, але не проживають на підконтрольних українській владі територіях. Виплати цим громадянам було призупинено до моменту підтвердження факту їхнього проживання на підконтрольній території. За даними Пенсійного фонду, після того, як були зупинені пенсійні виплати, з 460 800 осіб внутрішньо переміщених осіб виплати відновлено 143 тисячам, іншим - відмовлено.

Водночас віце-прем`єр Павло Розенко зазначав в інтерв`ю УНІАН, що, незважаючи на призупинення виплат, зазначені люди не були виключені зі списку переселенців, оскільки для цього їм має бути анульовано довідку переселенця. Довідку може бути скасовано управлінням соцзахисту лише на підставі конкретної інформації Державної міграційної служби. Цей процес, за словами Розенка, може тривати кілька місяців.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram