Фото УНІАН

Національний банк України презентував пам’ятну монету "Київський князь Володимир Великий" (фоторепортаж)

14:49, 25.07.2015
3 хв.

Національний банк України 24 липня уводить в обіг пам’ятну монету "Київський князь Володимир Великий", присвячену видатному державному та політичному діячеві, творцю середньовічної європейської держави Русі-України – князю Київському Володимиру Великому, та вшановує його пам’ять у зв’язку з 1000-літтям преставлення.

Заступник голови НБУ Яків Смолій під час презентації пам'ятної монети

Як зауважив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій, пам’ятну монету введено в обіг напередодні державного свята України, запровадженого у 2008 році, – Хрещення Київської Русі-України.

Національний банк України презентував пам’ятну монету 'Київський князь Володимир Великий' (фоторепортаж)

Відео дня

"Презентуючи нову монету, хочу підкреслити, що у своїй нумізматичній діяльності Національний банк України постійно звертається до наших витоків, намагається висвітлити найважливіші та найцікавіші події та постаті тисячолітньої історії нашої держави. Одна з таких знакових постатей для України – князь Володимир Великий, засновник і покровитель нашої державності", – сказав Яків Смолій.

Національний банк України презентував пам’ятну монету 'Київський князь Володимир Великий' (фоторепортаж)

За його словами, у 2000, 2008 та 2013 роках Національним банком України вже випускалися пам’ятні монети, присвячені князю Володимиру та хрещенню Київської Русі.

"Таке часте звернення до пам’яті Володимира Великого не є випадковим. Своє князювання в Києві він почав з реформ: провів адміністративну реформу, забезпечивши територіальну єдність держави, реформував законодавство, докладав великих зусиль до розбудови Києва, започаткував карбування власних монет (златників та срібляників), сприяв утвердженню християнства як державної релігії", – пояснив Яків Смолій.

Національний банк України презентував пам’ятну монету 'Київський князь Володимир Великий' (фоторепортаж)

Він також нагадав, що в грудні 1991 року постановою Верховної Ради України "Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України" визначено, що на банкноті номіналом 1 гривня розміщується портрет Володимира Великого, а в жовтні 2004 року в обіг було введено обігову монету номіналом 1 гривня з його зображенням (перебуває в обігу і зараз).

Національний банк України презентував пам’ятну монету 'Київський князь Володимир Великий' (фоторепортаж)

За словами директора Департаменту грошового обігу Віктора Зайвенка, концепція пам’ятної монети "Київський князь Володимир Великий" розкриває основні державотворчі діяння князя Володимира Великого: "Тому на аверсі монети ми бачимо і зображення однієї з перших монет Київської держави – срібляника, і фрагмент забудови древнього Києва, праворуч і ліворуч від якого – пагорби з назвами племен, які населяли цю територію. На реверсі в центрі зображено київського князя Володимира Великого, навколо нього чотири медальйони, що показують головні діяння князя: карбування монет, приєднання нових територій і захист кордонів держави, економічний розвиток і торгівля, хрещення населення та утвердження християнства як державної релігії".

"УНІАН-Релігії" - за інформацією прес-центру Національного банку України.

Фото УНІАН

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся