1

Сумська влада заборонила віруючим Української Православної Церкви провести масштабний хресний хід 27 березня, в день пам'яті Феодорівської ікони Божої Матері, назвавши його політичним заходом.

Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні виконкому, яке відбулося 20 березня.

Зокрема, якщо раніше УПЦ отримувала дозвіл влади на організацію подібних масових заходів, то тепер це питання викликало неоднозначну реакцію.

Відео дня

На засіданні виконкому розглядалося звернення громади Преподобного Сергія Радонезького в Сумах про проведення релігійних заходів у день пам'яті Феодорівської ікони Божої Матері, 27 березня. В цей день планувався масштабний хресний хід, в рамках якого віруючі хотіли протягом дня обійти місто Суми. Подібний захід вже проводився.

Однак член виконкому Максим Галицький (представник ВО «Свобода») запропонував заборонити хресний хід "у зв'язку з напруженою соціально-політичною ситуацією в країні". За його словами, на цьому тлі в Сумах можуть статися провокації та сутички. Деякі активісти підтримали його, вважаючи хресний хід політичним заходом.

В результаті ніхто з членів виконкому не проголосував «за» це рішення. Таким чином, хресний хід в цьому році не відбудеться.

Чудотворна феодорівська ікона Божої Матері - шанована в Церкві чудотворна ікона. У ВО «Свобода» нагадали, що вона має відношення до Російської імперії, оскільки вважається однією із святинь дому Романових.

За матеріалами ТопГород