п

Міністерство оборони України затвердило Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України. Наказ № 40 від 27 січня 2015 року, який підписав Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, спрямовано на реєстрацію до Міністерства юстиції. Створення служби передбачається не тільки у війську, але також у Національній гвардії та Державній прикордонній службі, повідомляє ІРС.

Положення визначає, що “основним призначенням військового священика (капелана) є релігійна опіка особового складу Збройних Сил України та членів їх сімей, з метою заохочення, поглиблення релігійного життя, сприяння укріпленню позитивних рис характеру та моральних цінностей”.

Передбачається, що священнослужителі, які запропоновані релігійними організаціями та успішно пройшли відбір, працевлаштовуються з укладенням трудових договорів на посади в Збройних Силах України. Вони належатимуть до духовного персоналу та матимуть статус військових священиків (капеланів) з відповідними правами.

Відео дня

З метою організації діяльності військових священиків (капеланів), їх всебічного забезпечення, обліку та звітності очікується, що в складі Міністерства оборони України буде створено головний підрозділ відповідного профілю. Також будуть утворені територіальні підрозділи служби військового духовенства.

Відповідно до Положення, військовим священиком (капеланом) може бути громадянин України, який відповідає таким вимогам:

    є священнослужителем релігійної організації, представленої в Раді в справах душпастирської опіки при Міноборони України;

   має не менш як 3 роки досвіду діяльності священнослужителя;

    рекомендований керівником релігійної організації для здійснення служіння серед особового складу Збройних Сил України;

   успішно пройшов навчання основ військової справи, військово-гуманітарної та військово-психологічної підготовки та отримав відповідний документ;

   має духовну освіту;

    володіє державною мовою;

    визнає Кодекс військового священика (капелана).

У документі також врегульовано механізм взаємовідносин між священиками та військовим командуванням, а також визначені їхні права і обов’язки.