Міністерство юстиції скасувало перереєстрацію Почаївської лаври / Фото: Православна життя

Міністерство юстиції України скасував незаконну перереєстрацію споруд Свято-Успенської Почаївської лаври.

Про це e п'ятницю, 23 листопада, повідомляє "Кореспондент" з посиланням на прес-службу Мін'юсту.

"Комісія Мін'юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська лавра. Відповідний наказ Мін'юсту було підписано сьогодні", - сказала перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.

За її словами, члени комісії дійшли висновку, що реєстратор здійснив державну реєстрацію права на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надвратного корпусу) з порушенням вимог чинного законодавства.

"Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, яка її провела, заблокований доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно", - зазначила Сукманова.

Як зазначалося, у листопаді на передачу Почаївської лаври УПЦ відкрили справу. Представник Міністерства культури зажадав скасувати рішення про реєстрацію права на користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram