Павло Клімкін / УНІАН

Міністр закордонних справ Павло Клімкін сподівається, що надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні - в найближчому майбутньому.

Про це глава МЗС заявив в ефірі "5 каналу".

"Вселенському Патріарху для прийняття рішення не потрібна формально згода церков. Потрібні консультації. Він є Патріархом. Він є Патріархом від Бога", - зазначив Клімкін.

"Рішення буде обговорюватися і прийматися Синодом. Потім буде процес формування єдиної церкви, і це вже залежить від нас усіх. Політика начебто не має реально впливати на церкву. Це буде незалежний процес, і зрештою, цей томос буде переданий новій церкві, і я дуже сподіваюся, що це буде в осяжній перспективі", - підкреслив глава МЗС.

"Я вважаю, що у нас є реальний шанс саме зараз", - додав Клімкін.

Як повідомляв УНІАН, 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій Президент України Петро Порошенко заявив, що він та ієрархи УПЦ КП та УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні та просить парламент підтримати це звернення.

19 квітня Верховна Рада прийняла постанову про підтримку звернення президента до Вселенського Патріарха про надання томосу на автокефалію Православній Церкві в Україні.

22 квітня святий і священний синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення від Президента України про надання автокефалії.

15 травня Порошенко заявив, що Україна вже «дуже близька» до отримання томосу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram