Президент на VII Національному молитовному сніданку / president.gov.ua

Президент Петро Порошенко переконаний, що православна церква в Україні отримає від вселенського патріарха томос на автокефалію.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Порошенко сказав під час VII Національного молитовного сніданку в Києві.

«Без церкви нема нації. І Церква абсолютно важливий атрибут суверенної, незалежної України. І саме тому ми так молимося і боремося за Церкву», - заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оприлюднена офіційна позиція УПЦ щодо можливої автокефалії - Священний Синод

Порошенко зазначив, що молиться за той час, коли в Україні буде єдина помісна православна церква.

«І ми збережемо конституційне право кожного громадянина обирати свій шлях до Бога», - додав глава держави.

«Переконаний, з нами - Божа воля і допомога. Нашою спільною молитвою український народ отримає томос про єдину помісну Українську православну церкву. І завершить створення суверенної, незалежної, фантастичної європейської Держави Україна», - заявив він.

«Його святість патріарх Константинопольський і синод Вселенського патріархату повинні, нарешті, прийняти рішення про надання томосу щодо помісної церкви великої європейської 45-мільйонної нації - нації українців», - підкреслив Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митрополит Онуфрій проаналізував дії політиків (відео, укр.)

Нагадаємо, 17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій президент заявив, що він та ієрархи УПЦ КП та УАПЦ вирішили офіційно звернутися до вселенського патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні, і просять парламент підтримати це звернення.

19 квітня Верховна Рада прийняла постанову про підтримку звернення президента до вселенського патріарха про надання томосу на автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня святий і священний синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення президента України про надання автокефалії.

15 травня Порошенко заявив, що Україна вже «дуже близька» до отримання томосу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram