В Україні суди не встигають видавати дозволи на поховання померлих

18:47, 28 березня 2018
Держава
4313 0
/ proua.com.ua

Після набрання чинності останніх змін у Кримінальний Процесуальний кодекс українські суди катастрофічно не встигають видавати дозволи на поховання померлих.

У деяких регіонах виникла проблема направити подання до суду у вечірній час та вихідні. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.

Відзначається, що протягом 10 днів судами розглянуто всього близько 60% клопотань про проведення експертиз, направлених слідчими Нацполіції.

«У нас за ці 10 днів зафіксовано 7782 факти смерті громадян. Слідчими  розглянуто 5849 фактів. Тобто, це не є проблематикою. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1 949 фактів. І саме  тут маємо певні складнощі», – пояснив заступник керівника Нацполіції Віталій Невгад.

За його інформацією, від судів протягом доби отримано лише 794 дозволи на видачу тіл для поховання (41% від загальної кількості поданих клопотань), протягом двох діб – 753 (39%), на третю добу – 259 дозволів (13%). Крім того, фіксуються терміни більше чотирьох діб – це понад 120 дозволів (або 6,5% від кількості поданих клопотань).

«Це перший момент, коли кількість клопотань в судах з кожним днем буде зростати. Друге – можливість направлення подань в суди у вечірній час або у вихідні дні. Це теж поки у деяких регіонах є проблемою», – підкреслив Невгад.

Також у Нацполіції відзначають необхідність негайного проведення на місцях зустрічей з представниками судів та прокуратури для вирішення проблеми.

Нагадаємо, що згідно змін до КПК, який набрав чинності 15 березня, суди зобов'язані видавати дозволи на проведення всіх експертиз.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter