Церква святого Іллі у Львові / wikipedia.org

У Личаківському районі Львова зсувається ґрунт. Через це починає руйнуватися церква Святого Іллі, що розташована поруч. 

У середу, 28 лютого, під час позапланового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС було погоджено рішення про виділення Личаківській районній адміністрації коштів з резервного фонду міського бюджету на проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з укріплення схилу по вул. Дорога Кривчицька, 113. Таке рішення погодили, щоб унеможливити подальше руйнування будівлі церкви Святого Іллі, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, та прибудинкової території, повідомляє прес-служба Львівської міської Ради

/ city-adm.lviv.ua

Як розповів голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський, у храмі виявлені численні вертикальні тріщини, всередині також деформовані окремі частини. Водовідведення прибудинкової території було неорганізоване, тому внаслідок перенасичення водою, ґрунт починає осуватися. З його слів, церква є на схилі, тому задля безпеки прихожан храму і безпеки мешканців, які проживають в цьому районі, потрібно проводити роботи з укріплення схилу.

Відео дня
Через зсув ґрунту у руйнується храм / city-adm.lviv.ua

Вартість аварійно-відновлювальних робіт становить 1 189 723 грн.

«Ці роботи передбачають укріплення схилу. Після того, як ми вже маємо проектно-кошторисну документацію, в нас є кошти на замовлення проекту на реставрацію самого храму. Це пам’ятка архітектури місцевого значення», - додала начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.