Європейські дослідники повідомляють про дивовижну знахідку - рукописному латинському Євангелії IV ст. Н.Е., що зберігався донедавна в одному з італійських бібліотечних фондів, - передає інформаційний портал Calam1.
Згідно з публікаціями ЗМІ, древній кодекс являє собою фоліант із 2060-и сторінок, виготовлених зі шкіри газелі і скріплених шкіряними зв'язками; матеріалом ж для палітурки книги слугувала високоякісна деревина. Загальна вага унікального артефакту становить близько п'ятдесяти кілограм.
За словами вчених, Євангеліє, переписане близько четвертого століття, було закінчено в монастирі «Вермут-Джеру», що знаходився на півночі сучасного британського Емберленда. Передбачається, що у восьмому столітті кодекс було вирішено піднести в дар папі Григорію II, проте посли монастиря загинули в дорозі при загадкових обставинах близько 716-го року. Слід рукопису знову вдається простежити тільки з вісімнадцятого століття, коли книга, у числі інших, поступила до фонду флорентійської бібліотеки Медічі Лауренциана, де залишалася незайманою до недавнього часу.
Група археологів та істориків під керівництвом доктора Вестрі виявила старовинний манускрипт на початку двохтисячних років, і протягом тринадцяти років проводила дослідження його змісту і структури. Також вченими була виготовлена точна копія книги, яка сьогодні виставлена в джарроуском музеї Історії раннього Середньовіччя Нортумбрії.
Як зазначає директор музею Майк Пенсон, справжньому кодексу тільки належить зіграти свою роль в історії біблеїстики та палеографії. «Є великий інтерес до нашого рукопису. Звіряння відомих нам латинських, єврейських і давньогрецьких євангельських текстів з манускриптом Лауренциана дозволить нам пролити більше світла на ранній етап еволюції новозавітного канону і його рецепції на християнському Заході», - заявив Пенсон у своєму інтерв'ю журналістам.