У Мексиці за тиждень образу Діви Марії Гваделупської вклонилися 7 млн людейУ Мексиці минулого тижня відбулося найчисленніше паломництво у світі - до образу Діви Марії Гваделупської в Мехіко. Більше 7 млн осіб відвідали храм Діви Марії в мексиканській столиці.

З початку тижня до четверга, 12 грудня (день пам`яті образу ), за інформацією адміністрації району, самому шанованому в країні образу вклонилися 6.8 млн паломників.

Переказ Католицької церкви відносить появу цієї традиції до 1531 року, коли індіанцю Хуану Дієго Куаутлатоатсіну чотири рази явилась «прекрасна жінка», яка назвала себе Дівою Марією й звеліла побудувати храм на вершині пагорба Тепейак. Одним з перших джерел, які розповіли про це, стали записи Луїс Лассо де ла Вега, що датуються 1649 роком.

Відео дня

Коли храм був побудований, до нього стали приходити паломники з усієї Америки, почалося масове хрещення язичників-ацтеків.

У 1976 р. була зведена нова базиліка на 20 тис осіб. Образ Діви Марії, що знаходиться в церкві, називають «покровителькою двох Америк» і «смаглявою Марією». До нього щорічно здійснює паломництво близько 14 млн чоловік - і це є найбільшим показником у світі.

Образу Діви Марії, що вважається нерукотворним, близько 500 років. Ряд експертів вважає, що полотно, на якому написана ікона, складається з волокон кактуса, які, як правило, за 20 років приходять у непридатність, однак за кілька сотень років образ не зруйнувався.

Седмица.Ru