Три людини загинули в Каїрі, після того як невідомі в масках відкрили вогонь по весільної церемонії, що проходила в коптській церкві, повідомляє Бі-Бі-Сі.

За даними поліції поранено щонайменше дев`ять осіб, в числі убитих - восьмирічна дівчинка, яка померла на місці злочину.

Жодне з угрупувань досі не взяло на себе відповідальність за напад.

Відео дня

Інцидент стався в Гізі - каїрському передмісті, де розташовані численні іноземні посольства.

Єгипетські засоби масової інформації цитують коптського священика Бешая Лофті, який заявив, що з кінця червня церква залишалася без поліцейської охорони.

Громада християн-коптів у Єгипті вже не раз ставала мішенню ісламістів, які вважають, що копти причетні до повалення президента Мохаммеда Мурсі в липні нинішнього року.

Коли командувач єгипетської армії генерал Абдул Фаттах Сісі оголосив по телебаченню про позбавлення влади Мурсі, коптський патріарх Олександрійський Феодор II (Тавадрос) стояв поруч з ним. Феодор II заявив тоді, що запропонований військовими план подальших дій "розроблений шанованими людьми, діючими в кращих інтересах Єгипту".
Самому патріархові після цього ісламісти не раз погрожували розправою, по країні прокотилася хвиля вбивств християн-коптів, а їх оселі і приналежні їм магазини та офіси піддалися нападам.

Коптська православна церква,одна з найдавніших християнських церков, була заснована в Олександрії приблизно в 50-му році нашої ери. Християни становлять щонайменше 10% населення Єгипту, це понад вісім мільйонів осіб.