Кількість людей без релігійної приналежності становить 16% світового населення. Про це свідчить останнє дослідження американського соціологічного центру Pew Research Center «Світовий релігійний ландшафт».

Дослідження засвідчило, що існує велика різниця у середньому віці представників різних релігійних груп. Так, мусульмани та індуси є наймолодшими, тоді як найстаршими є буддисти та іудеї. Середній вік мусульман становить 23 роки, а середній вік іудеїв – 36 років.

В той же час християни (включаючи католиків) є найбільшою релігійною групою, що включає 2,2 млрд осіб – 32% світового населення. Наступною найбільшою за чисельністю групою є мусульмани – 1,6 млрд (23% світового населення). Індусів було нараховано близько 1 млрд – 15% світового населення, а буддистів майже півмільярда – близько 7%.

Відео дня

Більше трьох чвертей людей без релігійної приналежності живуть в Азії, переважно в Китаї. Багато хто з них мають деякі релігійні або духовні переконання, і можливо, навіть вірять у Бога, але не ідентифікують себе з тією чи іншою конфесією.

Люди, які сповідують народні або племінні релігії, такі як традиційні релігії африканських, китайських та австралійські аборигенів й американських індіанців становлять 6% світового населення.

Менші релігійні групи – багаї, джайни, сикхи, синтоїсти, даоси, чаклуни та зороастрійці становлять близько 1% світового населення.

Крім того, відповідно до даних експертів, приблизно одна чверть населення світу живе в країнах, де вони є релігійною меншістю. Але 97% індусів і 87% християн живуть в країнах, де вони становлять переважну більшість.

В той же час В Україні, за даними Pew Research Center проживає 83,8% християн, 14,7% осіб без певної релігійної приналежності, 1,2% мусульман, та по менш як 0,1% індусів, буддистів та іудеїв.

Дослідження ґрунтувалося на аналізі 2,5 тис різних джерел даних включно з переписом населення та демографічними дослідженнями дітей і дорослих в 232 країнах світу станом на 2010 рік.

Тиждень