Ізраїль завдав попереджувального удару по Сирії

01:44, 12 листопада 2012
Світ
18 0

Перший удар по території з 1973 року

Ізраїль завдав попереджувального удару по Сирії, повідомляється на сайті Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

У повідомленні йдеться про якісь «попереджувальні постріли», проте, за даними Agence France-Presse, Ізраїль випустив по Сирії одну протитанкову ракету Spike NLOS.

Крім того, ЦАХАЛ звернувся в ООН зі скаргою, в якій попередив, що будь-який прояв агресії з боку Сирії не буде проігнорований і знайде рішучу відповідь, пише Лента.ру.

Удар по Сирії був завданий у відповідь на інцидент, що відбувся на кордоні раніше 11 листопада: мінометна міна, випущена з території Сирії, потрапила в пост ЦАХАЛа на Голанських висотах. В результаті, на щастя, ніхто не постраждав.

Цей інцидент став не першим за останній тиждень. Так, 8 листопада на Голанських висотах впали три артилерійські снаряди, а за кілька днів до цього ізраїльський патруль було піддано обстрілу, хоча, за даними ЦАХАЛа, обстріл був ненавмисним.

Всі ці випадки мають особливу важливість у зв`язку з тим, що на Голанських висотах проходить лінія припинення вогню, затверджена в 1973 році (так звана Пурпурна лінія). Як зазначають інформагентства, сьогоднішній удар Ізраїлю по Сирії по суті став першим з 1973 року випадком, коли Ізраїль відкрив вогонь по території Сирії.

Голанські висоти, що раніше входили до території Сирії, були захоплені Ізраїлем в ході Шестиденної війни 1967 року і згодом анексовані. Ізраїль вважає цю територію своєю, хоча світова спільнота не визнає за ним це право. ООН, зокрема, вважає Голанські висоти сирійською окупованою територією, зазначає Lenta.ru.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter