Дослідження релігійної віри, проведене в 30 країнах Національним центром опитувань громадської думки (National Opinion Research Center) при Чиказькому університеті, виявило, що країни з високим рівнем атеїзму (і низьким рівнем глибокої віри) - це переважно екс-соціалістичні держави в північно-західній Європі. Дані дослідження цитує агентство CWN з посиланням на NORC і Reuters.

Країни з низьким рівнем атеїзму і високим показником релігійності - це в основному держави з переважно католицьким населенням, більшість яких належить до країн, що розвиваються, наголошується в повідомленні за підсумками дослідження. У той же час до високо релігійних країн належать також поліконфесійні Сполучені Штати, переважно іудейський Ізраїль і православний Кіпр, відзначають дослідники.

«У випадку Польщі видається, що її сильний католицизм сформувався як реакція на секулярний вплив соціалізму», - вважають автори дослідження.

Відео дня

«З 1991 по 2008 р. Ізраїль, Росія і Словенія демонстрували послідовний рух до посилення релігійності», - наголошується в дослідженні. У той же час, 10 країн показали послідовне зниження рівня віри: Австралія, Австрія, Східна Німеччина, Великобританія, Ірландія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Ірландія, Норвегія і Польща.

«Глибока релігійність має максимум (60%) на Філіппінах і мінімум (2,5%) в Східній Німеччині. У той же час рівень атеїзму піднімається з майже нульового на Філіппінах до 46% у Східній Німеччині, відзначає дослідження.

Седмиця.

http://www.sedmitza.ru/news/2930699.html