П`ятеро єгиптян загинули в результаті тисняви, що сталася біля гробу недавно померлого патріарха Коптської християнської церкви папи Шенуди Третього, похованого в місцевості Ваді-Натрун за 100 кілометрів на північ від Каїра.

Як повідомляє РІА "Новости", трагедія сталася в монастирі преподобного Бішо, куди 21 березня було доставлено труну з тілом коптського патріарха і де він, згідно з власним заповітом, був похований.

Серед загиблих три жінки, особу однієї з яких досі не вдалося встановити, чоловік 46-ти років і дванадцятирічний хлопчик. Ще одна єгиптянка отримала серйозні поранення і доставлена в госпіталь.

Відео дня

За свідченням ченців-коптів, після поховання папи Шенуди Третього в Ваді-Натрун щодня до стін монастиря стікаються тисячі паломників-християн з усього Єгипту, щоб поклонитися патріархові. У суботу в монастир приїхало особливо багато прочан, і трагедії запобігти не вдалося.

17 березня коптська церква Єгипту офіційно оголосила, що папа Шенуда Третій помер на 89-му році життя в Каїрі після тривалої хвороби.

Під час прощання з патріархом, яке проходило в кафедральному соборі святого Марка в центрі єгипетської столиці, в самому храмі і навколо нього зібралося до півмільйона християн-коптів. У ті дні також не обійшлося і без сумних інцидентів - за час прощання з папою Шенудою Третім через тисняву в натовпі кілька людей загинули, більш як десять були травмовані.

Глава Коптської церкви був похований 20 березня.