Тривале святкування Дня Святого Патрика вилилося в масові безпорядки в канадському Лондоні (провінція Онтаріо).
Безпорядки розпочалися біля коледжу Фаншо, коли кілька студентських вечірок вийшли з-під контролю.
Увечері в поліцію і пожежну службу надійшло повідомлення про пожежу в студентському кварталі: натовпи гуляк розвели посеред вулиці багаття, розтопивши його чим завгодно. Пожежників, які прибули на місце події, закидали пивними пляшками, цеглою, шинами, дошками і просто сміттям.
Коли на місце пожежі як підкріплення приїхали поліцейські, натовп зустрів їх з агресією. Поліція оголосила святкуючих "незаконними зборами" і наказала розійтися, на що студенти не звернули ніякої уваги.
Всі автомобілі та інші транспортні засоби були евакуйовані з району. Студентам, які розбушувалися, вдалося захопити фургон місцевого телеканалу CTV News, якого спочатку перекинули, а потім підпалили.
При цьому місцева влада вирішила не направляти нові наряди пожежників і поліції, порахувавши, що міським володінням не загрожує безпосередня небезпека, а щоб уникнути погіршення ситуації, навіть відкликали 50 працівників поліції і 10 пожежників, які вже працювали на місці.
Основну частину натовпу представникам правоохоронних органів, які залишилися, вдалося розігнати за допомогою димових шашок. Утім працівники поліції залишалися в студентському кварталі до світанку.
Внаслідок 17 поліцейських автомобілів дістали пошкодження, а місту було завдано збитків на суму 100 тис. доларів.
11 чоловік, сім з яких виявилися студентами коледжу Фаншо, були заарештовані.
NEWSru.