Мер міста Сан-Франсиску-ді-Паула, розташованого на півдні Бразилії, Десіу Колла розпочав кампанію з підготовки місцевих жителів до кінця світу, який, згідно з календарем стародавнього народу майя, настане у грудні.

Градоначальник сприймає пророкування майя всерйоз і вважає, що його місто, розташоване на висоті 907 метрів над рівнем моря, може стати ідеальним притулком.

"Навіть ті, хто не вірить у прогнози, повинні бути готові. У розвинених країнах вже давно вживають заходів, не те, що у нас", - заявив Колла. Він рекомендував жителям міста завжди мати вдома достатній запас солі, рису, квасолі та питної води, щоб успішно пережити перебої з поставками продовольства в разі стихійних лих.

Відео дня

"Сам я вже підготував свій будинок, і зможу автономно прожити від двох до трьох місяців", - сказав мер.

Календар майя - система календарів, створених цивілізацією майя в доколумбовій Центральній Америці близько 4 тисяч років тому.

За календарем стародавніх індійців 21 грудня 2012 закінчиться так званий цикл довгого рахунку Ери П`ятого Сонця, що почався в серпні 3114 року до нашої ери. На даті 21 грудня 2012 календар закінчується, що дає підстави вважати, ніби майя таким чином передбачили кінець світу.

Між тим, багато дослідників, вважають, що календар майя передбачав не планетарну катастрофу, а кінець чергового циклу руху Сонячної системи і початок нового. Інші вчені вважають, що майя просто не стали опрацьовувати свій календар далі, оскільки і так склали його на півтори тисячі років вперед.

Тлумачі календаря стародавньої цивілізації прогнозують на 2012 рік численні катаклізми. Одне з прогнозованих на цей період явищ - глобальний парад планет, під час якого Сатурн, Юпітер, Марс і Земля візуально вишикуються в одну лінію, що нібито може привести до катастрофічних наслідків.

Багато дослідників вважають, що в перехідний період може відбутися зміна полюсів Землі і електромагнітне поле планети вимкнеться приблизно на три дні, а це може сильно вплинути на людей і порушити фізіологію.

Нагадаємо, що Майя - цивілізація Центральної Америки, відома своєю писемністю, мистецтвом, архітектурою, математичною і астрономічною системами. Більшість міст цивілізації досягли піку розвитку в 250-900 роках н.е. До моменту приходу конкістадорів була в глибокому занепаді.

Нащадками древніх майя є не тільки сучасні народи майя, які зберегли мову предків, а й частина іспаномовного населення південних штатів Мексики, Гватемали, Гондурасу.

РИА Новости