Телекомунікаційна адміністрація Пакистану (Pakistan Telecommunication Authority, PTA) розіслала компаніям мобільного зв`язку список слів і виразів, які заборонено використовувати при написанні SMS.

Представник мобільного оператора Telenor Pakistan, Анджум Ніда Рахман, розповіла у п`ятницю пресі, що компанія отримала від TAП лист, датований 14 листопада, до якого додавався список із приблизно 1,5 тисячами слів та висловів на англійській та урду, які опинилися під забороною для SMS-повідомлень.

"Всі SMS, що містять слова зі списку, повинні блокуватися", - повідомила Рахман.

Відео дня

Як відзначає телеканал "Доон-Ньюз", список містить безліч слів і виразів, які можуть вважатися непристойними і образливими, а також слова і поняття, що стосуються стахевих відносин і назви деяких частин тіла. Крім того, до числа заборонених виразів потрапило ім`я Ісуса Христа.

Офіційних коментарів з приводу цього списку поки не наступило.

Телекомунікаційна адміністрація Пакистану широко відома своїми заборонами. Так, в травні минулого року Пакистан тимчасово заборонив доступ до соціальної мережі Facebook на своїй території за "богохульство".

Заборона була введена за рішенням Високого суду Лахора, який підтримав петицію групи ісламських богословів та законознавців, які повідомили про намір Facebook провести 20 травня конкурс карикатур на пророка Мухаммеда. У Пакистані заборонено "будь-яка діяльність, спрямована проти ісламу". Суд визнав, що проведення конкурсу подібних карикатур є саме такою діяльністю.

Потім був заблокований доступ до відео-сервісу YouTube - також за "поширення богохульних матеріалів".

Майже за два тижні доступ до цих сайтів все ж було відкрито, однак посилання на деякі сторінки, які, на думку офіційних осіб Пакистану, містять "блюзнірські матеріали" залишилися заблокованими.

РИА