У бельгійській столиці активно обговорюється спільний проект брюссельської міської влади та столичної архиєпархії Мехелена-Брюсселя, які планують закрити і десакралізувати церкву св. Катерини, розташовану в центрі міста, повідомляє агентство KIPA-APIC.
Причиною планованої секуляризації храмової будівлі, яка може відбутися найближчим часом, вказують те, що сьогодні громада цього католицького приходу налічує занадто мало віруючих - всього лише близько 100 осіб.
Церква св. Катерини побудована в кінці XIX ст. в стилі, що поєднує псевдороманські та псевдоготичні форми на місці середньовічного храму сьогодні перебуває в жалюгідному стані. Храм потребує термінової реставрації, яка обійдеться дуже дорого. У католицької єпархії Мехелена-Брюсселя на це немає грошей.
Влада Брюсселя пропонують закрити храм для богослужінь та перетворити його будівлю в ринок з продажу овочів і фруктів.
Парафіяни церкви Сен-Катрін виступили з петицією на захист свого храму. У своєму зверненні вони нагадують, що ця церква має не тільки давню історію, а й є на сьогодні осередком з дуже динамічним життям. Крім того, парафіяни церкви вказують, що одна з її бічних прибудов сьогодні надана ними в розпорядження громади Румунської Православної Церкви, яка не має власного храму. Віруючі-католики відзначають, що православних на богослужіння у церкві св. Катерини сьогодні збирається навіть більше, ніж прихильників католицизму: у недільні дні - близько 250 чоловік, а в дні великих церковних свят - до півтори тисячі.
Віруючі просять підтримати їхній заклик зберегти церкву св. Катерини в Брюсселі як діючий храм.
Седмиця.Ru