Естонію визнали найменш релігійною країною світу. Такі дані оприлюднили експерти Єврокомісії. На противагу лідерам списку - Мальті та Кіпру, де віруючими є 95 відсотків людей - у Естонії їх всього лише 20 відсотків. При цьому, з них лише половина регулярно відвідує церкву.

Лише 30 парафіян на недільній службі - це зовсім не новина для священика найбільшої церкви у місті Тарту. Навпаки, він навіть радий, адже це своєрідний рекорд - у будній день тут не буває більше десяти людей.

Урмас Петті, священик церкви у Тарту: "Ми намагаємося внести щось оригінальне у щоденну службу. Щоби зацікавити людей, я навіть осучаснюю біблійні історії у відповідності до сьогодення".

Відео дня

Християнство прийшло на зміну естонським стародавнім віруванням у ХІ столітті. Його сповідували переважно найзаможніші мешканці, але серед простого народу воно так і не набуло популярності. Таку тенденцію підтвердив і останній звіт експертів Єврокомісії - серед естонців лише 20 відсотків віруючих.

Рінго Рінгве, радник управління з релігійних питань Естонії: "У часи Радянського союзу релігійність естонців придушувалася. Антицерковна пропаганда зруйнувала рештки релігійної традиції в Естонії".

У 1991 році після здобуття незалежності ситуація не змінилася. Демократія та ліберальні цінності стали настільки звичними явищами в естонському суспільстві, що догми християнства не сприймаються місцевими мешканцями. Як наслідок - на десяток вірян припадає лише двоє естонців, решта вісім - представники інших національностей, найчастіше росіяни.

Ліза Тальвінг, студентка: "Деякі естонці, як правило, ходять до церкви хіба що на похорон або весілля, але вони не вважають це релігійністю, і я так само. У нас дуже мало релігійних людей, більшість парафіян навіть не естонці".

Європейська статистика також показала - дедалі менше естонської молоді цікавиться церквою. Найбільше парафіян серед літніх людей, проте з кожним роком їх стає все менше. Вже у 2012-ому, після перЕпису населення, експерти прогнозують - навіть така мала кількість віруючих у Естонії може значно скоротитися.

5 канал