“ Різдво Твоє, Христе Боже, наш звістило світові світло розуму,
в нім бо ті, що зіркам служили, зірки навчилися поклонятися
Тобі Сонцю правди, івизнавати Тебе, що Ти є Схід з висоти. Господи, слава Тобі.”
(тропар Різдва Христового)

Улюблені y Господі священнослужителі!
Боголюбиві брати і сестри!
Христос Рождається!

В цю святу ніч Христового Різдва прийміть наше сердечне привітання з цим великим і радісним Святом Народженням Господа нашого Ісуса Христа .Дякуємо Господу Богу,що Він дав нам можливість увійти з вами в святочне єднання і побажати вам щоб святочна благодать торкнулася сердець ваших силою віри,надії і любові на перемогу добра над злом.

По волі Божій ми знову сподобилися зустріти цей урочистий день, коли Небо і земля разом прославляють народженого в бідному Вифлеємському вертепі Богомладенця Христа. Про це велике дійство сповістив Ангел: «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям: бо нині народився вам в місті Давидовім Спаситель, Котрий є Христос Господь» (Ів. 11,4-5).

Це Божественне Світло прийшло до нас понад дві тисячі років тому. Христос прийшов до грішного люду, котрий до нині лежить в темряві гріха і Боговідступництва. «Прийшов до своїх, а свої Його не прийняли, - описує св. Апостол Іван Богослов, - а тим, що прийняли Його, віруючим в ім’я Його, дав владу називатись дітьми Божими». (Івана 1,11-12)

Тайну Вифлеємського Боговоплочення ніколи не зрозуміє людський розум. Ця тайна вимагає твердої віри і смиренної любови, започаткованих не на користолюбивих розрахунках, а на живому відгуку людського серця на Євангельську вістку про Спасителя.

Дійсно, як можна зрозуміти розумом, що Творець цього світу, видимого і не видимого, Сам приходить на землю в людському тілі? Як зрозуміти, що Той, Хто обіймає всю Вселенну і слова Котрого не може вмістити цілий світ – оселюється в маленьких яслах – убогому Вифлеємському вертепі і народжується від земної Діви?

Направду, як говорить святитель Григорій Богослов, тайну Різдва Христового неможливо обійняти розумом, тому що вона вища від законів природи. Але те, що неможливе розуму – можливе серцю; і те в що не змогли спочатку повірити мудреці, в простоті відкрилося неписьменним пастухам.

Бог воплотився на землі для того, щоб ми обожнювались з Ним через Його благодать. Ця дорога єднання людини з Богом починається з смиренного прийняття радісної новини про Народження Христа, з покаяння за всі свої гріхи прожитого нами життя і з твердою рішучістю почати нове життя зберігаючи і виконуючи всі заповіді Божі.

Для цього, дорогі браття і сестри, наш малий труд, який ми приносимо Богу на протязі свого земного життя, не можна порівняти з тим багатством радості, світла і тепла, яке дає Господь Своїм послідовникам тут на землі і стократно воздасть у Свойому Небесному Царстві.

Возлюблені в Господі!

Різдво Христове співпадає з початком Нового Року і тому вступаючи в Нове літо Благості Господньої, постараймося підвести всі необхідні підсумки минулого 2010 року. Нехай кожний з нас признає свої минулорічні помилки і гріхи, виправить їх, покається і твердо обіцяє їх більше не повторяти. Підходячи сьогодні до ясел Богомладенця Христа залишімо біля Його ніг всі свої турботи і неправди і почнімо нове життя, таке – ради котрого народився Ісус .

Відео дня

Джерелом нашої духовної радості і запорукою нашого вічного життя є віра в народження Господа нашого Ісуса Х риста.Віра якою жили і втішалися наші батьки,діди і прадіди.Віра давала їм,дає нам і буде давати нашому поколінню,радість в житті , радість в покаянні,радість в молитві і радість в добрих ділах.

.Зустрічаючи і святкуючи свято Різдва Христового і вступаючи в Новий Рік Благості Божої сердечно вітаємо всечеснійших отців духовних і нашу українську діаспору по всьому світу.Щедре благословіння Боже нехай спочиває над усіма нами,нехай успішною і багатоплідною буде праця наша для щастя й добра нашого народу.Нехай наступаючий Новий Рік буде для всіх нас"літом Господнього змилування "літом доброго здоров"я, духовної радості ,родинного щастя і Богом благословенної доброї волі і долі для нашого Українського народу і церкви в Україні і в Діаспорі.
Єднайтеся між собою і Бог миру і любові буде між вами.

Христос Рождається! Славімо Його!


Різдво Христове 2010/2011

З архипастирським благословенням

+КОНСТАНТИН,
Митрополит Української Православної Церкви в США і Діаспорі;
+ЮРІЙ,
Митрополит Української Православної Церкви в Канаді
+ІВАН,
Митрополит-Емерит Української Православної Церкви в Канаді
+АНТОНІЙ,
Архиєпископ Української Православної Церкви в США
+IOAН,
Архиєпископ Української Православної Церкви в Діаспорі
+ЄРЕМІЯ,
Архиєпископ Південно-Американської Єпархії Української Православної Церкви в США
+ІЛАРІОН,
Єпископ Української Православної Церкви в Канаді
+АНДРІЙ,
Єпископ Української Православної Церкви в Канаді
+ДАНИЇЛ,
Єпископ Української Православної Церкви в США