Компанія "Stoxx" запустила християнський індекс на європейські цінні папери. Таким чином, у інвесторів, що сповідують християнські переконання, з`явилася можливість дотримуватися їх при виборі інвестицій, пише в середу газета "Відомості". Як заявив гендиректор "Stoxx" Гартмут Граф, новий фондовий індекс - "це визнання зростаючого числа християнських учасників ринку, які хочуть інвестувати відповідно до своїх релігійних переконань".

"Новий індекс представляє широкий підбір європейських компаній, які поводяться відповідально з точки зору етики, довкілля, в соціальному плані і з точки зору ощадливості і, отже, відповідають християнським цінностям", - розповів керівник компанії.

Питання включення акцій тієї або іншої фірми в християнський індекс вирішує незалежний комітет, що складається з "експертів християнського, а також академічного і інвестиційного співтовариств". У комітет входять представники Ватикану.

Відео дня

У індекс не можуть потрапити акції компаній, "не відповідні заздалегідь обумовленому рівню толерантності", у тому числі одержуючи прибутки від порнографії, торгівлі зброєю, регулювання народжуваності і азартних ігор.

Список цих компаній не розкривається.