При Європейському Союзі почав роботу Комітет представників Православних Церков, передає Седмиця.Ru.

Як відзначається в комюніке, прийнятому за підсумками засідання комітету в Брюсселі, в новій структурі вважають, що діалог між політичним співтовариством і Церквами заслуговує на "усіляке схвалення як прояв взаємоповаги і як знамення надії на кращу Європу і стійкий світопорядок".

Комітет розглядає такий діалог як можливість "для просування засадничих цінностей і принципів, на яких грунтується європейська культура і завдяки яким вона розвивалася".

Відео дня

Серед таких цінностей - справедливість, мир, захист довкілля, чуйність перед лицем бідності і страждання, розумний розподіл фінансових ресурсів, засудження будь-яких видів насильства, захист дітей і жінок, загальний доступ до освіти, прояв солідарності, свобода спілкування і самовираження, захист релігійних свобод як меншості, так і більшості, а також верховенство закону", - говориться в документі.

Ініціатива створення комітету належить митрополитові Волоколамському Іларіону, главі Відділу зовнішніх церковних зв`язків Московського Патріархату, і митрополитові Гальському Еммануїлу, представникові Константинопольського Патріархату при ЄС, який узяв на себе функції модератора комітету.

У планах комітету - проведення брифінгів, круглих столів, семінарів і тематичних конференцій, присвячених актуальним викликам сучасної Європи, створення експертних форматів із залученням усіх зацікавлених осіб, включаючи діючих православних політиків, експертів, правозахисників, представників ЗМІ, наукового співтовариства і неурядових організацій в Брюсселі.