У Єрусалимі сталися сутички між палестинською молоддю і ізраїльською поліцією.

Близько 20 молодих людей в масках, проникнувши в комплекс на Храмовій горі, відмовилися його покидати, а потім забарикадувалися в мечеті Аль-Акса.

Ізраїльські засоби масової інформації повідомляють, що перед цим молоді палестинці закидали каменями туристів і перехожих, і що є постраждалі.

Відео дня

За даними агентства Франс Прес, щоб узяти ситуацію під контроль, правоохоронним органам довелося застосувати сльозогінний газ і гумові кулі, проте від штурму мечеті вони відмовилися.

В даний час ізраїльська поліція відкрила доступ на Храмову гору, повідомив представник ізраїльських властей.

За словами представника, Мікі Розенфельда, мусульманам у віці до 50 років заборонений прохід на територію комплексу. Інші ж - чоловіки більш старшого віку, жінки і діти - можуть проходити туди безперешкодно.

***

Єрусалимський комплекс, який мусульмани називають Харам аль-шариф, а іудеї - Храмовою горою, тривалий час є причиною різких конфліктів і зіткнень.

Сутички виникли там у вересні минулого року, коли мусульмани стали кидати камені в людей, яких вони прийняли за єврейських екстремістів, що намагалися провести молитву у мечеті Аль-Акса.

У 2000 році приїзд тодішнього лідера ізраїльської опозиції Аріеля Шарона призвів до зіткнень, які стали початком тривалого розгулу насильства в Ізраїлі і на палестинських територіях.

Комплекс знаходиться в східній частині Старого міста в Єрусалимі, який перебуває під контролем ізраїльтян з 1967 року, коли вони його захопили.

Палестинці розглядають східний Єрусалим як столицю своєї майбутньої держави, тоді як Ізраїль наполягає, що місто повинне бути неподільним і залишатися під його контролем.

І іудеї, і мусульмани вважають це місце однієї зі своїх найбільших святинь.