Східні віровчення і духовні доктрини нью-ейдж набули великого поширення в США - говориться в доповіді дослідницької організації "Pew Forum on Religion & Public Life" - одного з підрозділів Дослідницького центру П`ю. Зокрема, прихильниками подібних ідей нерідко виявляються християни: наприклад, 22 % опитаних, які вважають себе християнами, вірять при цьому в реінкарнацію, повідомляє "Лента.Ру".

Головний висновок дослідників полягає в тому, що релігійні вірування і практики американців дедалі частіше виходять за традиційні рамки. Більше третини респондентів - 35 відсотків - з тією або іншою частотою відвідують релігійні служби в більш як одній установі, причому 24 відсотки бувають на церемоніях не своєї релігійної конфесії: зокрема, це протестанти, що бувають на католицьких месах, і навпаки.

Що стосується поширення нехристиянських вірувань, то це, в числі іншого і окрім реінкарнації, астрологія. В астрологічні доктрини вірять 25 відсотків від загальної маси населення і 23 відсотки тих, хто вважає себе християнами. 23 відсотки опитаних вірять в цінність йоги як духовної практики, 26 відсотків - в духовну енергію, ув’язнену в такі фізичні об`єкти, як гори, дерева і кристали. Майже тридцять відсотків зізналися, що їм доводилося входити в контакт з кимось, хто вже помер, майже двадцять відсотків мали зустрічі з привидами.

Відео дня

Дослідження грунтується на опитуваннях 4013 повнолітніх жителів США, які проводилися в серпні 2009 року. Збором даних для "Pew Forum on Religion & Public Life" займалися фахівці компанії "Princeton Survey Research Associates International".