За минулий рік були вбиті задля віри майже 3100 християн / credo.pro

У світі й надалі зростає переслідування християн. На сьогодні понад 215 мільйонів християн зазнають переслідувань, а лише за минулий рік було вбито за віру більше трьох тисяч людей, що сповідують віру Христа, повідомляє "Радіо Ватикану".

Про це йдеться в оприлюдненому нещодавно щорічному рапорті Міжнародної Організації Допомоги Переслідуваним Християнам «Open Doors» (Відчинені двері), яка є міжконфесійною та вже понад 50 років займається наданням  допомоги християнам, переслідуваним за віру.

Як і щороку, у переліку названо 50 країн, розміщених відповідно до рівня загрози. Дослідження охоплює період від 1 листопада 2016 року по 31 жовтня 2017 року. Під переслідуванням у цьому дослідженні слід розуміти кривду, завдану як окремим особам, так і групам, з огляду на їхню віру в Ісуса Христа, що може проявлятися, починаючи від культурної та суспільної дискримінації, непризнання в родині, звільнення з роботи аж до фізичних зловживань, катувань, викрадень, ув’язнень, знищення власності та вбивства.

Відео дня

Лідерство у цьому сумному списку вже протягом багатьох років утримує Північна Корея. До першої десятки потрапили також Афганістан, Сомалі, Судан, Пакистан, Еритрея, Лівія, Ірак, Ємен та Іран. Ескалація нетерпимості зафіксована у Лівії та в Індії, де, зокрема, внаслідок зростаючого індуїстського радикалізму скоєно понад 24 тисячі нападів на індійських християн.

Згідно із рапортом, протягом досліджуваного періоду були вбиті задля віри майже 3100 християн, було скоєно понад 15,5 тисяч нападів на християнські будівлі (храми, помешкання та іншу нерухомість). Коло двох тисяч християн ув’язнені за віру, а понад 1200 були викрадені. Крім того, понад 33 тисячі християн зазнали різного року фізичних чи психологічних катувань.

За підрахунками організації «Open Doors», у Африці жертвами переслідувань є понад 81 мільйон християн, в Азії та на Близькому Сході – понад 113 мільйонів, у Латинській Америці – 20 мільйонів, в інших частинах світу – майже 12 тисяч.

Серед головних загроз для християн названо радикалізацію фундаменталістського ісламізму, зокрема, у Африці та в азійському неарабському мусульманському світі. Зокрема, зростання випадків етнічних чисток на основі релігійної приналежності зафіксовано у Нігерії, Кенії, Сомалі та Судані. Ще однією загрозою для християн Азії є «релігійний націоналізм», де найбільшу стурбованість викликають Індія та Непал.

Серйозним є вплив «ідеологічних націоналізмів» у Китаї, В’єтнамі та Лаосі, а у таких країнах як Північна Корея та Еритрея, головним джерелом переслідувань названо «диктаторську параною». Християни Мексики та Колумбії стають жертвами «організованої злочинності та етнічних протистоянь».

Рапорт також відзначив незначне покращення ситуації у Кенії та Ефіопії. Значне зменшення рівня насильства проти християн зафіксовано у Сирії, що, у першу чергу, пов’язане із відступом так званої «Ісламської держави».