Генасамблея ООН проголосувала проти зміни статусу Єрусалима / un.org

У четвер, 21 грудня, відбулася екстрена сесія Генеральної асамблеї ООН, скликана з приводу резолюції 377А від 1950 року і в рамках формули "Єдність заради миру".

Як повідомляє NEWSru.co.il, дана формула застосовується, коли п'ять постійних членів Радбезу ООН не можуть домовитися про врегулювання кризової ситуації. Цього разу причиною кризи стала заява Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і перенесення посольства США.

Ріад аль-Малкі, міністр закордонних справ в уряді Махмуда Аббаса, у своєму виступі з трибуни ООН заявив, що "Єрусалим є ключем до миру й війни на Близькому Сході". За його словами, рішення американського уряду не може змінити статус Єрусалима, а зміниться лише роль Сполучених Штатів, яку вони відіграють у мирному процесі.

Відео дня

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу відреагував на попередження Дональда Трампа про те, що країни, які проголосували проти рішення Вашингтона, ризикують позбутися фінансової підтримки: "Ми не приймаємо погроз на свою адресу - поведінка США неприпустима. Ми віримо, що ця резолюція принесе мир і справедливість на Близький Схід".

128 країн підтримали резолюцію, 9 - проголосували проти, 35 - утрималися. Ще представники 21 країни не прийшли на голосування.

Нове нарада також мала пряме відношення до Ізраїлю:193 країнам-членам ООН було запропоновано обговорити висунуту Єгиптом на розгляд Ради безпеки ООН резолюцію, що закликає США переглянути свою позицію щодо Єрусалима. У Радбезі за резолюцію проголосували 14 членів із 15, проте США, як постійний член ради, наклали вето на це рішення.