Єрусалим / tourprom.ru

Патріархи і глави єрусалимських Церков опублікували різдвяне послання, в якому підтвердили свою чітку позицію щодо Святого граду. У документі звучить прохання «про збереження статус-кво Єрусалиму до тих пір, поки на основі переговорів і міжнародного права не буде досягнута справедлива мирна угоду між ізраїльтянами і палестинцями», повідомляє Радіо Ватикану.

13 християнських лідерів - в тому числі апостольський адміністратор Єрусалиму монс. Пьербаттиста Пиццабалла і кустод Святої землі фра Франческо Паттон - заявляють, що присутність і свідчення християн Святої Землі «тісно пов'язані зі священними місцями і доступом до них як місцям зборів і зустрічей заради єдності між народами різних віросповідань. Саме святі місця наділили змістом цей регіон».

«Будь-який суто політичний підхід до Єрусалиму, - пишуть християнські ієрархи, - позбавить місто його справжньої сутності та його характеристик, а також порушить механізм, який підтримував світ протягом століть. Єрусалим - це священний дар, скинія, священна земля для всього світу. Спроби оволодіти Святим градом Єрусалимом або обмежити його критеріями винятковості приведуть до дуже негативних наслідків».

Відео дня

У кінці послання Патріарха і глави єрусалимських Церков запевняють у своїх молитвах за весь близькосхідний регіон і просять Бога «надихнути серця й уми всіх наділених владою, щоб вони йшли шляхами миру, справедливості та примирення між народами».