Фото: bbc.com

Картина Леонарда да Вінчі "Спаситель світу" продана на торгах аукціонного дому Сhristie's в Нью-Йорку за 450312500 доларів США. Ця сума стала ціновим рекордом для творів мистецтва, проданих на аукціоні, так і в приватному порядку, повідомляє ВВС.

Виграшна ставка на аукціоні склала 400 млн доларів США, але разом з комісійними зборами Сhristie's покупець заплатить за роботу понад 450 млн доларів.

Покупець брав участь в аукціоні по телефону і вважав за краще зберегти анонімність. Торги тривали 20 хвилин, а стартова ставка на шедевр була 100 млн доларів.

Відео дня

Да Вінчі помер у 1519 році і вважається, що збереглося менше 20 його живописних робіт. Лише одна з них весь цей час перебувала в приватних колекціях - "Спаситель світу", написана, швидше за все, після 1505 року.

На картині Христос, одягнений у блакитний хітон, перехоплений стрічкою з золотим орнаментом, благословляє правою рукою, а в лівій тримає прозору сферу - символ світобудови.

Дослідники припускають, що картина якийсь час належала англійському королю Карлу I.

Історія продажу картини почалася в 1958 році, коли вона була продана на аукціоні в Лондоні за 60 доларів США, так як вважалася роботою одного з послідовників Да Вінчі, а не його власним творінням.

Її історія у наступні кілька десятиліть вивчена мало. Лише в 2005 році картина знову з'явилася на ринку і викликала величезний інтерес як "втрачений Леонардо".

У 2013 році російський мільярдер-колекціонер Дмитро Риболовлєв придбав картину приватним чином за 127,5 млн доларів.

Зараз сімейний траст Риболовлєва виставив картину на торгах в Нью-Йорку.

Сhristie's наполягає, що картина є оригіналом і виставила її як "велике мистецьке відкриття ХХ століття".