Фото: exploringmacedonia.com

Природна пожежа загрожує унікальному монастирю Трескавец в горах поблизу міста Прилеп у Македонії. Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на екстрені служби.

Гірський монастир XIII століття Трескавец, присвячений Успінню Пресвятої Богородиці, вважається одним з найкрасивіших пам'яток православного спадку в республіці і важливим духовним центром. Обитель знаходиться на висоті 1280 метрів над рівнем моря, пов'язана з православною візантійською культурою й сербською династією Неманич. У ніч  неділі на понеділок, у престольне свято обителі, монастир опинився під загрозою через велику природну пожежу.

"Поки йшла вечірня служба, пожежники, співробітники комунального господарства та добровольці боролися з полум'ям навколо монастиря... У даний час активні три пожежі – з західної сторони монастиря, де неприступний ландшафт, а також з боку сіл Гостиражни, Небрегово і села Сівець", - сказав начальник пожежної охорони міста Прилеп Станко Колеска.

Відео дня

Екстрені служби розглядають версію підпалу, місцеві жителі стверджують, що бачили паліїв. Градоначальник Прилепа зажадав від поліції знайти і покарати винних. Біля стін обителі постійно чергують два розрахунку з машинами. Займання поблизу монастиря тривають 15 днів.