Фото: Fotolia / rm

Закон про захист почуттів атеїстів можуть прийняти в Казахстані, відповідний проект розробило міністерство у справах релігій і громадянського суспільства. Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на казахстанський телеканал "ABCtv".

"Перешкоджання законній релігійній діяльності, а так саме порушення цивільних прав фізичних осіб за мотивами ставлення до релігії, чи образою їх релігійних почуттів, атеїстичних переконань, або осквернення шанованих послідовниками тієї чи іншої релігії предметів, будівель і місць, допущення проявів релігійного радикалізму, якщо всі вищевикладені дії не містять ознак кримінально караного діяння, тягнуть штраф з фізичних осіб у розмірі 100 МРП (місячних розрахункових показників - ред.), з посадових осіб - у розмірі 200 МРП, з юридичних осіб - у розмірі 300 МРП", - наводить ЗМІ витяг із законопроекту.

Крім того, поправки до закону стосуються й дітей. Зокрема, пропонується заборонити залучати неповнолітніх до участі у богослужіннях та релігійних обрядах "без письмової згоди обох батьків або без супроводу одного з батьків. Вийнятки складають особи, які навчаються в духовних освітніх організаціях.

Відео дня

Міністерство пропонує заборонити одяг й атрибути, що "демонструють приналежність людини до деструктивних ідеологічних течій". Те ж стосується і демонстрації такої одягу та атрибутики в рекламі.