Фото: ria.ru

Приплив біженців-мусульман до Європи звернув на себе увагу ультраправих сил, тому в ЄС знизилася кількість проявів антисемітизму, але зріс рівень ворожості до мусульман; про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на соціологічні дані, зібрані в 2016 році Центром Кантора в Тель-Авіві.

Доповідь про рівень антисемітизму в сучасному світі презентують у неділю в Тель-Авівському університеті. Автор дослідження - Центр Кантора, основний напрямок діяльності якого - академічні дослідження історії та життя євреїв Європи з моменту закінчення Другої світової війни і до наших днів.

"Хвиля мігрантів у Європі відвернула на себе увагу ультраправих сил від єврейських діаспор... Страх перед збільшенням кількості терактів зробив можливим вираження співчуття до єврейських діаспор та Ізраїлю... А число нападів на місця проживання мусульман у Німеччині збільшилося втричі (близько 3 тисяч в 2016 році)", - наголошується в доповіді.

Відео дня

Як зазначив голова ради Центру Кантора Ар'є Цукерман, незважаючи на це, євреї, як і раніше залишаються в "групі ризику" і потенційно також можуть піддаватися нападкам. Особливо помітно знизилася кількість антисемітських проявів у Франції, Бельгії та країнах Бенілюксу. Це, на думку експерта, пов'язано із заходами безпеки, спрямованими на посилення охорони синагог та єврейських шкіл.

У свою чергу, президент Європейського єврейського конгресу В'ячеслав Моше Кантор підкреслив, що приплив іммігрантів до Європи також привів до посилення вкрай правих і неонацистських рухів, "що відобразилося в прояві насильства щодо всіх меншин, зокрема євреїв".