Фото: с видео Лтава

Сенсацією завершилися цьогорічні археологічні розкопки на всесвітньо відомому Більському городищі, що у Котелевському районі. Там харківські науковці знайшли унікальне для лівобережжя України скіфське золото, передає Лтава.

Місто Гелон почали вивчати науковці сто десять років тому. За цей час тут працювало чимало різних експедицій, але нікому ще не вдалося знайти таку кількість золотих прикрас. Коштовності просто сипалися з одного майже непримітного, невиразного кургану на некрополі Скоробір.

Місто Гелон почали вивчати науковці сто десять років тому. Фото: с відео Лтава

Це сталося в останній день роботи експедиції – розповідає її керівник Ірина Шрамко: «Ми їхали сюди на курган, а по телефону Станіслав Анатолійович сказав що знайшов золоту бляшку із зображенням козлика. Я подумала що він жартує».

Відео дня

«Я ніколи стільки не знаходив золота я один раз знайшов бляшку розміром сантиметр на сантиметр, а тут їх декілька десятків», - розповідає Станіслав Задніков старший науковий співробітник  музею археології Харківського національного університету ім. Каразіна.

У Більську знайшли близько 30 золотих виробів скіфів. Фото: з відео Лтава

Витривалі археологи настільки втомилися, що визбирували золоті прикраси лежачи. Як і більшість курганів,  цей  був пограбований ще за скіфських часів.